Recenze Televes

Přidáno: 26. dubna 2018

• Pokud se divíte pouze 50%, čtěte shrnutí.

Antény se nevolí podle vzhledu apod. Antény se volí podle vhodnosti v místě příjmu. Tato anténa má uváděn zisk bez zesilovače 17 dB. Bohužel opět není uvedeno, zda jde o dBi nebo dBd. To dBi vypadá marketingově lépe, protože je o 2,14 vyšší než dBd. Počítejte tedy s reálným ziskem maximálně cca 14 dBd. Navíc tento typ antén má zisk tím vyšší, čím vyšší je přijímaný kanál, takže na kanálech nízkých zisk výrazně klesá. Ačkoliv je anténa upravena pro potlačení LTE pásma, má vestavěný zesilovač na vstupu kvalitní LTE filtr? Pokud ne, může být se zapnutým zesilovačem velký problém. Nevybírejte anténu podle bargrafů v televizi. Dnes, na rozdíl o dob analogu, se signál musí změřit a to včetně řady jeho parametrů (BER, MER, echo...). Prostě pokud vám funguje to, co jste si sami nainstalovali, máte nejspíš štěstí. Chcete-li mít jistotu, potřebujete anténáře. Mnohdy vyhoví nejlépe síto (ale ne polské se zesilovačem, ale husté české!!!) a někdy budete potřebovat i soustavu speciálních Yagi antén.
A ignorujte reklamní nesmysly typu, že anténa je vhodná pro HD, DVB-T2 apod. Anténám je jedno jakou modulaci přijímají. Anténa je a nebo není vhodná pro příjem požadovaného kanálu v daném místě. A pokud vhodná je, pak je vhodná pro analog, DVB-T, DVB-T2, HD atd. Co musí být vhodné pro příjem daného typu vysílání je vždy televizor nebo set-top-box.
Proto jsem dal pouze 50%. Budou místa, kde tato anténa vyhoví na 100%, ale budou místa, pro která bude tato anténa neprosto nevhodná. A to se dá zjistit pouze pomocí kvalitního měřícího přístroje a odborných znalostí. Doba, kdy se za analogu natáčela anténa na co nejmenší šum v obraze je již v nenávratnu.
Tento text platí samozřejmě pro jakoukoliv anténu. A ještě jedna rada. Vyhýbejte se nýhražkovým pokojovým anténám.

Přidáno: 10. dubna 2018

Přidáno: 7. dubna 2018

• Snadná montáž.
  • Vypadá robustně a není přitom těžká.

Tato anténa splnila přesně to, co jsem chtěl. I když ji mám nasměrovanou na vzdálený vysílač a přes kopec, přijímá i bližší vysílač s odklonem 45°. Rozhodně doporučuji.

Přidáno: 6. dubna 2018

Zakoupeno v HITYshop.cz

Moc spokojen funguje na tři televize

Přidáno: 5. dubna 2018

Zakoupeno v ExaSoft.cz

SAMOTNÁ ANTÉNA JE DOBRÁ ALE ZESILOVAČ ZDALEKA NEDĚLÁ TO CO SE O NĚM PÍŠE. ZESÍLENÍ BYLO U VŠECH PROGRAMŮ 6 dB. VŠECHNY SIGNÁLY TO ZESILOVALO STEJNĚ A ŽÁDNÁ KONTROLA VSTUPNÍCH A VÝSTUPNÍCH SIGNÁLŮ NEBYLA. ZMĚŘENÁ SÍLA SIGNÁLU NAPŘ. 69 SE ZVEDLA NA 75 A ZMĚŘENÁ SÍLA NAPŘ. 75 SE ZVEDLA NA 81. NEJVYŠŠÍ VELIKOST SIGNÁLU, KTEROU ANTÉNA DOKÁZALA BYLA 83. ŽE BY PŘEKROČILA 90 A NEBO SE BLÍŽILA KE 100 ANI NÁHODOU. A TO JEŠTĚ KE VŠEMU KAZILA KVALITU SIGNÁLU, TAKŽE TO SEM TAM ZAKOSTIČKOVALO I NA DOBRÉ SÍLE SIGNÁLU.

Přidáno: 6. března 2018

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Kvalitně zpracovaná anténa, jednoduchá montáž a sestavení jen posouváním a zacvaknutím jednotlivých částí. Dříve jsem pořizoval kompaktní plastové antény, přišlo mi to moderní, ovšem žádná nefungovala ideálně a to ani se zesilovačem. Tato anténa funguje hned napoprvé perfektně a to bez použití zesilovače, který byl zdarma přibalen.
  • V balení mohl být alespoň 5m kabel. Ovšem chápu, že ne každý instaluje do okna či na balkon.

Přidáno: 2. března 2018

• spokojenost

Přidáno: 26. února 2018

Zakoupeno v HITYshop.cz

Měl jsem problém se signálem do té doby, dokud jsem si nepořídil tuhle anténu. Takže spokojenost.

Přidáno: 17. února 2018

• Opravdu parádní anténa. Obraz kvalitní, už žádné kostičkování. Mohu jen doporučit.

Přidáno: 7. února 2018

• dnes instalace, perfektní
  • žádná

Přidáno: 26. ledna 2018

Zakoupeno v ExaSoft.cz

Zatím plná spokojenost, s lepší anténou jsem se zatím nesetkal. Plně doporučuji.

Přidáno: 15. ledna 2018

Zakoupeno v ExaSoft.cz

Po zapojení vše šlape jak má. Již žádné kostičkování obrazu.

Přidáno: 21. prosince 2017

Zakoupeno v HITYshop.cz

Opravdu můžu jen doporučit, tento produkt přijímá signál ve velké kvalitě i v HD, pročetl jsem si recenze na tuto anténu než jsem ji zakoupil a jsem nadmíru spokojem. Dříve jsem měl problém se signálem a nyní nádhera a ani jsem to nemusel tolik dolaďovat s anténou.

Přidáno: 12. prosince 2017

• perfektní

Perfektní anténa montáž za pár minut a naladil jsem programy ani které neznám a hlavně v oblasti u Berounky v údolí kde mají všichni drahé satelity zdroj Anténní napájecí zdroj Fracarro AM 100N

Přidáno: 8. prosince 2017

Zakoupeno v ExaSoft.cz

Velmi dobrá anténa s jednoduchou montáží. E-shop však s anténou dodává nevhodný síťový adaptér.

Přidáno: 7. prosince 2017

Zakoupeno v ExaSoft.cz

Kvalitní a dobrá anténa. Montáž jednoduchá, příjem i bez zesilovače.

Ověřený zákazník tvdigitalne.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 3. prosince 2017

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

• snadné sestavení a samotné zprovoznění antény

Přidáno: 29. listopadu 2017

• rychle a spolehlivě

Přidáno: 20. listopadu 2017

(naposledy upraveno 17. prosince 2017)

• rychla.ajedoducha.montaz

nema.chybu.vyborny.prijem.signalu